Iron Orchid Designs (IOD) Paint Inlay

Paint Inlay dekoratīvais materiāls ir dekoratoru industrijā ienācis pavisam nesen, 2021 gadā Oktobrī. Autortiesības pieder kompānijai Iron Orchid Designs, ASV. Tas ir revolucionārs, premium kvalitātes produkts, kas maina veidu kā mēs līdz šim esam pieraduši dekorēt. Tā ir kā mākslinieciska atbilde attēlu transfēriem, tā nav dekupāža, tā nav sintētiska plēve vai uzlīme, kas tiek uznesta uz dekorējamās virsmas. Paint Inlay ieklāj jeb iedzīvina mitrā, tikko uzklātā krīta krāsā, ūdensbāzes lakā vai dekupāžas līmē . Pēc tā noņemšanas virsma izskatās kā gleznota ar roku.

Paint Inlay materiāls ir veidots no plānas papīra loksnes, līdzīgas pergamenta papīram, uz kuras ir uzdrukāts dekoratīvais dizains, izmantojot ūdens bāzes krāsas, līdzīgas guašai, kas tiek aktivizēta, līdz saskarās ar mitrumu.

Paint Inlay materiālu izmanto: mēbeļu dekorēšanā vai veidojot mazo dekoru.

Darba gaita: uzklājam uz dekorējamās virsmas pirmo krāsas slāni, ļaujam tam nožūt, uzklājam otro krāsas slāni (ne lielāku laukumu, kā plānotā Paint Inlay materiāla lapa) un uzreiz, slapjā krāsā, liekam Paint Inlay lapu ar drukāto krāsas slāni uz leju, ar lupatiņu izlīdzinām lapas krokas, ar ūdens izsmidzinātāju izsmidzinām nelielu daudzumu ūdens uz lapas kreisās puses, lai aktivizētu drukātās krāsas slāni un tas pēc iespējas ātrāk sāktu iekrāsot pamata krāsu, tādējādi dekorējot virsmu. Pēc 2-3 h, samitrinām nožuvušo Paint Inlay lapu ar ūdens izsmidzinātāja palīdzību un lēnām sākam noņemt to no dekorējamās virsmas. Ja strādājam ar ūdensbāzes laku vai dekupāžas līmi, tad Paint Inlay lapu noņemam pēc 2-3 minūtēm, neļaujam tai nožūt. Ļaujam dekoram nožūt, lakojam ar ūdens/lakas maisījumu proporcijā 1:1 no izsmidzināmās pudelītes vai uzmanīgi uznesam laku ar lakas rullīša palīdzību. 

Paint Inlay papildus īpašības: uz lapām ir drukātas palīglīnijas, lai dizainu izkārtotu pēc iespējas precīzāk uz dekorējamās virsmas. Paint Inlay lapas var griezt mazākās formās. Vienu un to pašu dizainu var izmantot 2 vai pat citreiz 3 reizes (dizains būs krietni blāvāks). Kad ir tikko noņemta Paint Inlay lapa no dekorējamās virsmas, dekoratīvās krāsas pigments vēl ir dzīvs, to var aktivizēta ar ūdens un otiņas palīdzību, līdz ar to dizainu var piegleznot vai vaidot dažādus dekoratīvos efektus. Paint Inlay var iedzīvīnāt jebkuras krīta krāsas toni, toču pirms izvēlies toni apdomā krāsas un dizaina kontrastus.

Izmērs: A3 (30,48 x 40,64 cm)

Iron Orchid Designs (IOD) mājas lapa: https://ironorchiddesigns.com/

Iron Orchid Designs (IOD) ieteikumi Paint Inlay izmantošanā: https://ironorchiddesigns.com/pages/paint-inlays

Pilnais Iron Orchid Designs (IOD) Paint Inlay katalogs: https://ironorchiddesigns.com/collections/decor-paint-inlays

Iron Orchid Designs (IOD) iedvesmas katalogs: https://ironorchiddesigns.com/blog/