Kā radās Hameleons

Hameleons ir duo, kura sastāvā ietilpst mamma Anita un meita Liene un ik pa laikam mums pievienojas māsa Zinta un Lienes vīrs Igors. Hameleons radās 2012.gada karstajos Jūlija vakaros, kad bija radusies nepieciešamība mammas zīda darbus paradīt plašākai publikai, jo tā prasīja kādas Valmieras zīda mākslas darbu izstādes nosacījumi.

Varbūt kādam tas šobrīd skan negaidīti, taču, jā, Hameleons aizsākās ar zīda apgleznošanu, kas bija mammas aizraušanās. Mamma ir vienmēr bijusi ciešā draudzībā ar mākslu. Viņa ir arhitekts pēc profesijas, mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā un jaunībā pabeigusi mākslas skolu. Taču es, Liene, vienmēr vēroju skaisto no malas. Es vēlējos radīt līdzīgi un mammas vērība, attiecībā uz manu personību un vēlmēm, atveda mani pie dekupāžas. Dekupāžā skaistais nav jāzīmē vai jāglezno, bet jau gatavs rūpīgi un meistarīgi jāpielīmē. Tā Hameleonam pievienojos arī es ar dekupāžu, uzsākot mūsu kopīgo ceļojumu, kura gaitā esam krietni pārsniegušas dekupāžas robežas, un, nu jau sevi saucam par mazā dekora dekoratoriem. Un zīds? Zīds ir atstāts cietiem censoņiem.

Kāpēc tieši Hameleons? Jo tieši kā skaists, krāsains un mainīgs hameleons mēs pielagojamies idejām, situācijām, videi un katram nākamajm darbam. Citreiz mums abām liekas, ka nevis mēs iedevām savam radošumam vārdu, bet Hameleons piešķir mums mūsu radošo dažādību – un mēs tam ļaujamies.

Savas pastāvēšanas laikā esam dekupējušas un dekorējušas mazas un lielas, apaļas un kantainas, krāsainas un košas kastītes, bundžiņas un svečturīšus, iedzīvinājušas kokā attēlu, pārkrāsojušas neskaitāmas mēbeles. Esam cepušas piparkūkas silikona moldos, tādējādi rokdarbnieku vidū pasaules līmenī radot jaunu "trendu". Ar mūsu veidotiem dekoriem esam piedalījušās vecmeitu ballītē, taisījušas dāvanas kāzām, radījušas Ziemassvētku kartiņas uzņēmumam.  Organizējām arī Ziemassvētku labdarības tirdziņus, kur pārdodot mūsu radītos dekorus, esam vākuši naudu ziedojumiem. Hameleons  tika uzņemts Amerikas rīspapīra brenda "Decoupage Qeen" dizaina komandā. Sākām griezt paši savas koka sagataves un svečturus. Pat esam uzcēluši darbnīcu un māju paši savām rokām, ko esam izdekorējuši un piešķīruši Hameleona garšu. Esam radījuši tik daudz darbiņu un visi kopā ieguvuši tik daudz zināšanu, ka to visu ir grūti uzskaitīt.

Plašāk par to ko mākam lasiet šajā lapā, sadaļā "Ko mēs mākam".